ipsure logo
Hakkımızda sayfası
Giriş ikonu Dil seçim ikonu
Merhaba, MİSAFİR
Hakkımızda sayfasının başlık resmi Hakkımızda sayfası başlık resmi sağ bloğu Hakkımızda sayfası başlık resmi son menü bloğu English
UYGULAMALAR HİZMETLER IT BUSINESS İLETİŞİM HAKKIMIZDA REFERANSLAR KOŞULLAR RSS
Hands-On IT Services IT Business Contact About References Terms of Use RSS Uygulamalar IT Hizmetleri IT Business İletişim Hakkımızda Referanslar Kullanım Koşulları RSS

Salt tüzel bir kişilik olmanın ötesinde ipsure.com, kapsamlı bir bilgi veritabanıdır ve özellikle yüksek teknoloji ortamlarını yönetmekte yetkin IT profesyonerllerine bir paylaşım paltformu olarak hizmet verecek biçimde tasarlanmıştır. Diğer taraftan, bilgi teknolojilerinin en ileri seviyedeki uygulamalarına ilişkin zengin hizmetlerimiz ve görülmeye değer destek opsiyonlarımız için de bir vitrin olma özelliği taşımaktadır.

ipsure.com’un kurucusu ve yazarlarından Sezgin Bayrak, 1974 İstanbul doğumlu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun. Lisansüstü MBA eğitimini Üretim Yönetmi ve Pazarlama üzerine tamamladı.

Hatırı sayılır miktarda zaman harcayarak farklı türlerdeki sistem bileşenlerinin birbirleriyle ile olan etkileşimine duyduğu sürekli ilgi ile beslenen bilgi & iletişim teknolojilerine çok yönlü ve multidisipliner yaklaşımı; Optik bağlantılar ve internet ağ sistemleri, unix, güvenlik, PKI, Microsoft teknolojileri, web ve veritabanı uygulamaları, performans ve optimizasyon, FSO gibi günümüzün majör bilgisayar ve iletişim sistemleri üzerine çeşitli dallarda uzmanlık geliştirmesinde liderlik etti.

14+ yıla yayılmış Teknik ve Yönetim alanlarındaki uzmanlıkları; özellikle yüksek kapasite, performans ve güvenliğin zorunluluk arz ettiği internet ve uygulama servis sağlayıcıları, bankalar ve e-ticaret organizasyonları için ICT altyapılarının uçtan uca dizaynı, başlangıç operasyonları, yapılandırma ve idare aşamalarını kapsamaktadır. Başarıları ile ilgili önemli noktalara çok kısa bir şekilde göz atarsak, TEB İletişim’in 2000 yılındaki yapılandırılmasında network manager rolüyle yer aldı, 2003 yılında Türkiye’nin en büyük B2C girişiminin başlangıç operasyonları ve oluşumunda iştirakçi ve baş teknik yönetici olarak bulundu, daha sonra ard arda Gedikgross.com, Ekonomikticaret.com, Pazartesisendromu.com gibi online alışveriş mağazalarının IT tesislerinin dizaynını ve inşasını gerçekleştirdi.

Halen farklı sektörlerden anahtar oluşumlara danışmanlık vermekteyiz.

Kendimizi iş perspektifimiz ile ilgili olarak sınıflandırdığımızda, endüstri liderleri ile olan yakın ilişkilerimiz, iş dünyası sürücülerini kavrayışımız, online perakende sektörüne özgü operasyonel prensipler ve denetim yetenekleri hakkındaki uygulamalı bilgi birikimimizi içeren market tecrübelerimizin iş gereksinimlerine ilişkin mutlak teknik ve ticari avantajlar sunacağını ve müşterilerimizin mevcut beklentilerini süratle karşılarken aynı zamanda ivmelendirilmiş karlılığa da katkıda bulunacağını düşünmekteyiz.

Platformumuzda yayımlanmakta olan MS Teknolojileri alanındaki çalışmaların yazarı M. Bora Teoman, ODTU Jeoloji Mühendisliği bölümünde 1999 senesinde lisans, 2002 senesinde de yüksek lisans programlarını bitirdi. Üniversite eğitimi ile birlikte başlayan bilgisayar merakı onu Bilgi Teknolojileri sektörüne adım atmaya yöneltti. Yüksek lisans programına devam ederken almış olduğu MCSE sertifikası ile de günümüze kadar sürecek olan BT macerası başlamış oldu. Şu ana kadar birkaç özel firmada çalışmış, çeşitli BT projeleri  içerisinde görev almış olan M.Bora Teoman, halen büyük bir kamu kurumunun mesajlaşma platformundan sorumlu bilişim uzmanı olarak çalışmaktadır. “Bilgi paylaştıkça çoğalır” ilkesi doğrultusunda, çalışmalarını ipsure.com çatısı altında mstip.com ve msipucu.com adreslerinde İngilizce ve Türkçe olarak okuyucularıyla paylaşmaktadır.